• 505-569-965
 • kontakt@sfgfx.pl
 • pon - pt: 08.00 - 16.00
 • 27

  sty

  2016

Co to jest wyciskarka do soków i jaką wybrać?

Obecnie panuje oczywiście moda na zdrowy styl życia i przygotowywanie posiłków, które będą jak najbardziej naturalne. Dlatego w naszych kuchniach mamy obecnie wiele urządzeń, których jeszcze nie tak dawno się nie wykorzystywało. Zalicza się do nich między innymi wyciskarka do owoców. Rodzaje Wyciskarki, które są nam proponowane dzielić można na ręczne oraz mechaniczne. Ręczne są najczęściej proste w obsłudze i raczej stosunkowo tanie. Dzięki nim uzyskuje się najczęściej mniejsze ilości soku niż przy wyciskarkach mechanicznych. Człowiek nie jest w stanie dać takiej siły, dzięki której przygotuje się dużą ilość soku.

Mechaniczne wyciskarki napędza prąd i składają się one z jednego albo dwóch wałków ślimakowych, które miażdżą owoce wyciskając sok. Zalety Posiadanie własnej wyciskarki sprawi, że nie będzie już trzeba kupować soków w kartonach, które niestety, ale mają w sobie wiele sztucznych dodatków, są chemiczne, zagęszczane i często dodatkowo słodzone. Prawdziwego soku jest w nich bardzo mało. Doskonałym dowodem będzie tutaj to, że mają one przydatność do spożycia nawet kilka lat. Sok, który uzyskujemy z domowej wyciskarki będzie się nadawał do spożycia przez około 24 godziny.

Jaką wyciskarkę kupić? To, że popularność wyciskarek jest obecnie coraz większa to fakt, którego nie da się podważyć. Jednak nie znaczy to, że mamy w sklepach urządzenia tylko dobrej jakości. Te tanie, które pojawiają się od jakiegoś czasu najczęściej są marnie wykonane. Jeśli chcemy mieć dobry sprzęt to warto dowiedzieć się o tym jak w ogóle wyciskarka pracuje. Najważniejszym elementem są tam miażdżące owoce wałki ślimakowe i to ich jakość jest bardzo ważna, ponieważ od nich zależy jak długo takie urządzenie będzie w stanie nam bezproblemowo służyć. Na pewno trzeba sprawdzić z jakich materiałów urządzenie jest wykonane, ma bowiem bezpośredni kontakt z naszym pożywieniem, dlatego trzeba wybierać dla własnego bezpieczeństwa takie urządzenia, które przygotowywane są z dobrych jakościowo materiałów. Dzięki nim możemy mieć pewność, że urządzenie będzie odporne a jednocześnie nie będzie powodowało, że do jedzenia dostaną się jakieś niekorzystne dla zdrowia składniki. Dzięki temu, że wybór urządzeń jest duży obecnie praktycznie każdy kto myśli o użytkowaniu wyciskarki będzie w stanie znaleźć jakiś sprzęt, który będzie dla niego odpowiedni.

 • Telefon:
  505-569-965

 • ul. Baronowa 4
  34-456 Kraków

 • E-mail:
  kontakt@sfgfx.pl

O nas
logo-footer

Strona stworzona z myślą o osobach chcących uzyskać przydatne informacje na temat zalet picia świeżych soków oraz produktów do ich pozyskiwania.

Banner
Sklep ekologiczny - www.sklep.puregreen.pl

Zapraszamy do odwiedzenia strony sklepu pure green. 

© Copyright sfgfx. All Rights Reserved.