• 505-569-965
 • kontakt@sfgfx.pl
 • pon - pt: 08.00 - 16.00
 • 8

  sty

  2016

Dlaczego warto mieć wyciskarkę soku ?

Wiele osób zastanawia się nad tym co można zrobić, by być zdrowym. Wydaje się, że nie ma na to jednoznacznej recepty, która każdemu tak samo pomoże. Wydaje się, że takim dobrym rozwiązaniem może być dla wielu osób wyciskarka do soków, która pozwoli zawsze przygotowywać świeże, zdrowe soki z owoców, warzyw i ziół. Nasz organizm będzie dzięki takim sokom otrzymywał ważne dla niego dawki witamin oraz minerałów, które tak naprawdę są niezbędne do tego, by normalne funkcjonować. Dawniej wiele osób wykonywało soki przy użyciu sokowirówki, ale musimy sobie powiedzieć, że nie jest to tak efektywne urządzenie i nie daje takich efektów pod kątem zdrowotnym. Sok, który powstaje z użyciem sokowirówki nie będzie zdrowy, ponieważ proces przygotowania takiego soku sprawia, że składniki odżywcze są tam praktycznie zniszczone.

Badania pokazują, że zdecydowanie lepiej sprawdzają się tutaj nowoczesne urządzenia jakimi są właśnie wyciskarki. . Z nimi będzie można zdecydowanie łatwiej zadbać o zdrowy tryb życia. Wyciskarki obecnie oferowane są w różnych kształtach, jednak często będą przypominać maszynkę do mielenia. Oparte są na wałkach ślimakowych, które są do siebie dopasowane i doprowadzają do miażdżenia owoców. Są one w takim urządzeniu bardzo dokładnie dopasowane i dzięki temu to właśnie ślimaki doprowadzają do zmiażdżenia owoców tak, że efekty tego wyciskania będzie niezwykle korzystny. Wszystko opiera się na rozwiązaniach wolnoobrotowego silnika i dzięki temu składniki, które będą podlegały obróbce nie zostaną pozbawione cennych składników odżywczych. Po rozdrobnieniu owoce są przecierane przez sito i w ten sposób powstaje sok.

Tak przygotowany napój ma gęsty charakter i często ma w sobie wiele mniejszych elementów owoców, jednak to dzięki nim jest tak wartościowy. Zaletą wyciskarek na pewno będzie również to, że są w stanie pracować ze wszystkimi owocami i warzywami, ale inaczej niż sokowirówki będą także pozyskiwać sok z warzyw liściastych i to na pewno stawia je nieco przed innymi produktami.
 

Przy użyciu tego urządzenia przygotować można doskonałe soki:
TROPIKANA: 2 obrane, pokrojone owoce mango 3 obrane kiwi ½ pokrojonego ananasa ½ filiżanki świeżych liści mięty 1 filiżanka kruszonego lodu
SPOSÓB PRZYGOTOWANIA : Wyciśnij mango, kiwi i ananasy. Przesyp lód do czterech szklanek, dopełnij sokiem i zamieszaj.

SOK POPRAWIAJĄCY WITALNOŚĆ: 6 marchwi 4 duże jabłka 2 średnie łodygi selera naciowego plaster (1 cm) imbiru do smaku 1 duża pomarańcza
SPOSÓB PRZYGOTOWANIA : Obraną marchew, pokroić na części. Jabłka pokroić, ale nie usuwać gniazd. Zamiast pomarańczy możesz użyć ananasa lub czerwonego buraka.

 • Telefon:
  505-569-965

 • ul. Baronowa 4
  34-456 Kraków

 • E-mail:
  kontakt@sfgfx.pl

O nas
logo-footer

Strona stworzona z myślą o osobach chcących uzyskać przydatne informacje na temat zalet picia świeżych soków oraz produktów do ich pozyskiwania.

Banner
Sklep ekologiczny - www.sklep.puregreen.pl

Zapraszamy do odwiedzenia strony sklepu pure green. 

© Copyright sfgfx. All Rights Reserved.