• 505-569-965
 • kontakt@sfgfx.pl
 • pon - pt: 08.00 - 16.00
 • 29

  sty

  2016

Dwuślimakowe wyciskarki do soków, opis działania i funkcjonalność

Jest to bardzo dobre rozwiązanie w stosunku do urządzeń, które mają zastosowany jeden ślimak. Charakteryzują się także wolnoobrotową pracą, a wtedy sok, który powstaje nie jest napowietrzony. Nie będzie także dochodziło do nagrzewania takiego soku i tym samym nie może on tracić swoich enzymów, witamin, soli mineralnych i innych ważnych substancji. Nazwa już nam podpowiada, że w urządzeniu znajdują się dwa wałki ślimakowe, które mają taką samą budowę. Ustawia się je w stosunku do siebie równolegle, tak by mogły się zazębiać. W ten prosty sposób urządzenie będzie jeszcze lepiej gwarantować miażdżenie owoców i pozyskiwanie soków będzie skuteczniejsze. Tak wydobyty sok z owoców będzie następnie filtrowany z włókien oraz pozostałości miąższu. Potem może być odprowadzony do zbiornika, gdzie sok będzie gromadzony.

Natomiast suchy miąższ usuwany będzie do zbiornika zewnętrznego. Konstrukcja oparta na dwóch ślimakach charakteryzuje się bardzo efektywnym działaniem i gwarantuje wydajne pozyskiwanie soku. Można w ten sposób przetwarzać praktycznie każdy rodzaj warzyw czy owoców co na pewno ma duże znaczenie dla użytkowników. Jeśli chcemy stosować zdrową dietę czy terapię to na pewno wprowadzenie takiego soku do diety będzie doskonałym rozwiązaniem. Wiele osób uważa, że taki sok sprawdzi się w przypadku problemów nowotworowych. Nowoczesne urządzenia oparte na dwóch ślimakach mają często wiele dodatkowych opcji. Z ich użyciem będzie można również mielić owoce, przygotowywać musy, przeciery czy makarony. W takiej sytuacji urządzenie sprawdzi się także bardzo dobrze jako element przygotowujący zupki dla niemowląt.

Zalety wyciskarek dwuślimakowych: - pozyskiwany sok ma wszystkie cenne dla zdrowia składniki - pozyskiwanie soku jest bardzo skuteczne, pulpa jest praktycznie sucha - sok nie będzie napowietrzony i można go przechowywać w lodówce przez trzy doby - urządzenie może pracować na warzywach liściastych i trawach pszenicznych - urządzenie doskonale sprawuje się w przypadku terapii leczniczych opartych na naturalnych sokach Wady wyciskarek dwuślimakowych: - system pracuje na mniejszych obrotach w związku z czym pozyskiwanie soków w przypadku tego urządzenia będzie dużo bardziej czasochłonne - urządzenie praktycznie w wielu przypadkach będzie trudno wyczyścić - wyciskarki z dwoma ślimakami będą trudniejsze w montażu, są większe niż wyciskarki z jednym ślimakiem a także cięższe niż sokowirówki.

 • Telefon:
  505-569-965

 • ul. Baronowa 4
  34-456 Kraków

 • E-mail:
  kontakt@sfgfx.pl

O nas
logo-footer

Strona stworzona z myślą o osobach chcących uzyskać przydatne informacje na temat zalet picia świeżych soków oraz produktów do ich pozyskiwania.

Banner
Sklep ekologiczny - www.sklep.puregreen.pl

Zapraszamy do odwiedzenia strony sklepu pure green. 

© Copyright sfgfx. All Rights Reserved.