• 505-569-965
 • kontakt@sfgfx.pl
 • pon - pt: 08.00 - 16.00
 • 5

  cze

  2017

Jak dokonać wyboru wyciskarki do soku lub sokowirówki?

Sok to smaczny i zdrowy napój, dlatego też warto uwzględnić go w codziennej diecie. Najlepszy jest sok świeżo wyciskany, który można uzyskać wykorzystując sokowirówkę lub wyciskarkę do soku. Urządzenia te przeznaczone są do użytku domowego, za ich pomocą można przygotować zdrowy i smaczny sok bez większego wysiłku.

Pojawia się jednak pytanie, które urządzenie wybrać?

Obydwa rozwiązania spełniają tę samą funkcję, przynajmniej z założenia, warto jednak pamiętać, że posiadają one istotne różnie na płaszczyźnie technicznej – inaczej przebiega proces produkowania soku, inna jest wydajność każdego urządzenia, czas trwania powstawania soku oraz efekt końcowy.

Aby kupić odpowiednie rozwiązanie, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

1) Preferencje smakowo-jakościowe

Jeśli zamierzasz przygotowywać wyłącznie soki z podstawowych owoców i warzyw, a co ważniejsze, zamierzasz spożywać je na bieżąco, nie ma znaczenia, jakie urządzenie wybierzesz – obydwa optymalnie spełnią swoją funkcję. Jednakże jeśli planujesz wyciskanie soków z warzyw liściowych, drobnych owoców jagodowych czy ziół, lepszym rozwiązaniem będzie wyciskarka do soku.

2) Gęstość soku

Sokowirówka pozwala uzyskać sok bardziej klarowny i rzadki, wręcz wodnisty, z charakterystyczną pianką na wierzchu, natomiast wyciskarka produkuje sok znacznie gęstszy i mniej klarowny, nierzadko są w nim cząstki owoców lub miąższ. Warto podkreślić, że sok uzyskany za pomocą wyciskarki może być do kilku dni przechowywany w lodówce, dzięki czemu istnieje możliwość przygotowania soku na zapas.

3) Potrzeby ilościowe

Zapotrzebowanie na sok zależy przede wszystkim od potrzeb rodziny. Warto jednak przypomnieć, że sok pozyskany dzięki wyciskarce może być przechowywany w lodówce, dzięki czemu nie trzeba wyciskać go codziennie.

Sok prosto z wyciskarki

Istotny jest także sam proces produkcji – sok w sokowirówce powstaje w wyniku szybkiego wirowania, można go przygotować w bardzo krótkim czasie, nie mniej jednak podczas produkcji powstaje wysoka temperatura, której efektem może być napowietrzenie soku, a w efekcie utrata cennych wartości odżywczych.

W przypadku wyciskarek sok nie ulega napowietrzeniu, a tym samym przez cały czas zachowuje cenne wartości odżywcze.

4) Częstotliwość spożywania

Sok należy spożywać codziennie, są jednak osoby, które piją soki znacznie rzadziej, nie brak jednak i takich, którzy spożywają tego typu napoje nawet kilka razy w ciągu dnia.

Samo przygotowanie soku jest proste, bardziej uciążliwe jest czyszczenie sokowirówki lub wyciskarki – przed dokonaniem zakupu warto więc zweryfikować własne potrzeby w zakresie spożywania soków i wybrać sprzęt, który będzie najmniej uciążliwy w czyszczeniu.

5) Najważniejsze zdrowie

Soki korzystnie wpływają na zdrowie, dlatego też wskazane jest ich spożywanie. Warto nadmienić, że mogą je pić zarówno osoby zdrowe, jak i chore, także na choroby nowotworowe.

Ceny urządzeń do przygotowywania soku są różne, warto jednak pamiętać, że cena bardzo często idzie w parze z jakością, dlatego też lepiej zainwestować w dobrej jakości urządzenie, które nie tylko posłuży przez długie lata, ale zapewni zdrowe i pełnowartościowe napoje.

 • Telefon:
  505-569-965

 • ul. Baronowa 4
  34-456 Kraków

 • E-mail:
  kontakt@sfgfx.pl

O nas
logo-footer

Strona stworzona z myślą o osobach chcących uzyskać przydatne informacje na temat zalet picia świeżych soków oraz produktów do ich pozyskiwania.

Banner
Sklep ekologiczny - www.sklep.puregreen.pl

Zapraszamy do odwiedzenia strony sklepu pure green. 

© Copyright sfgfx. All Rights Reserved.