• 505-569-965
 • kontakt@sfgfx.pl
 • pon - pt: 08.00 - 16.00
 • 6

  lis

  2016

SOKOWIRÓWKA CZY WYCISKARKA – CO WYBRAĆ?

Sok z wyciskarki

1. Świeży sok to dawka cennych wartości odżywczych, dzięki nim w ciągu kilkunastu minut nasz organizm stanie na nogi.

Będziemy mieli więcej sił. Ze względu na szybki i niezdrowy tryb życia organizm nie przyswaja cennych wartości z warzyw, które będziemy spożywać. Sok będzie od razu dostawał się do naszego krwioobiegu, dlatego w ciągu 15 minut nasz organizm stanie na nogi i dostarcza mu witaminy i potrzebne minerały. Soki z kartonika jednak nie mają wiele wspólnego z tym co zdrowe. Poddawane są pasteryzacji i oczyszczone w ten sposób z tego co najcenniejsze

Dieta

2. Soki poprawia urozmaicenie diety.

Często jemy codziennie takie same owoce i warzywa, dlatego właśnie soki są dla nas alternatywą, by w jakieś mierze urozmaicić swoją dietę.

Zdrowie

3. Soki mają świetny wpływ na nasze zdrowie, ich codzienne spożywanie poprawia równowagę i pomaga zapobiec zakwaszaniu organizmu.

Dzięki piciu soków mamy więcej energii, myślimy jaśnie i nasz układ trawienny będzie pracował lepiej.

Sprzęt do wyciskania soków

Sokowirówki

Będą to różne, mniej większe i tańsze lub droższe urządzenia. Na rynku jest ich bardzo wiele i każdy powinien wybrać dla siebie coś interesującego. Sokowirówka działa na zasadzie wirującego sita z ostrzami. Po bokach znajdują się otwory, przez które sok będzie się dostawał do pojemnika. Następnie sok spływa do lejka a z niego do przygotowanego pojemnika. Do zalet urządzenia należy zaliczyć szybki czas wyciskania soku, dodatkowo również łatwy w użytkowaniu sprzęt. przygotowanie owoców czy warzyw jest szybsze niż do wyciskarki, ponieważ będzie można wkładać większe kawałki.

Naturalny sok

Wady urządzenia

Sokowirówki nie nadają się do wyciskania soku z liściastych warzyw, ziół, kiełków oraz miękkich owoców takich jak maliny jagody czy jeżyny. Będzie też mniej soku niż z wyciskarki. Zmniejszy się ilość i jakość soku. Będzie dochodziło do jego napowietrzenia oraz nagrzania.

Wyciskarka do soków

Wyciskarki to drugi rodzaj sprzętów. Dzielą się na ręczne, elektryczne. To urządzenia, które działają na zasadzie wolnych obrotów i dlatego będą dokładniejsze niż wirówki. Sok jest wyciskany przez wałek, który miażdży owoce. Zalety to sok o doskonałej jakości, który nie będzie napowietrzony oraz się nie utlenia. Będzie można przygotować sok praktycznie z każdego surowca

Wady to przede wszystkim wysoka cena urządzenia i oczywiście dużo dłuższy czas wyciskania soku, co niekiedy będzie poważnym problemem, gdy chce się przygotować go w większych ilościach.

 • Telefon:
  505-569-965

 • ul. Baronowa 4
  34-456 Kraków

 • E-mail:
  kontakt@sfgfx.pl

O nas
logo-footer

Strona stworzona z myślą o osobach chcących uzyskać przydatne informacje na temat zalet picia świeżych soków oraz produktów do ich pozyskiwania.

Banner
Sklep ekologiczny - www.sklep.puregreen.pl

Zapraszamy do odwiedzenia strony sklepu pure green. 

© Copyright sfgfx. All Rights Reserved.