• 505-569-965
 • kontakt@sfgfx.pl
 • pon - pt: 08.00 - 16.00
 • 13

  sty

  2016

Wyciskarki pionowe a wyciskarki poziome — różnice cz II

Wyciskarki poziome

Wyciskarki te to urządzenia starszej generacji, które przygotowywane są w oparciu o technologię sprzed około 20 lat. Dużo większe obroty silnika to pierwsza kwestia, która jest bardzo ważna przy tych urządzeniach. W związku z tym wyciskany sok będzie miał mniej wartościowych dla zdrowia składników. Większość takich wyciskarek raczej wykonuje powyżej 100 obrotów na minutę. Jest to ponad dwa razy więcej niż obecnie produkowane urządzenia. 100 obrotów na minutę to zdecydowanie za dużo. Taki poziom obrotów to standard dla urządzeń, które produkowane były ponad 20 lat temu i obecnie taka technologia jednocześnie do produkcji tych starszych urządzeń wykorzystywane były cięższe materiały, których poziom bezpieczeństwa był niższy a dodatkowo były także mniej trwałe. Dlatego urządzenia poziomie miały krótszą gwarancje, nie było tam funkcji przepłukiwania czy też automatycznego czyszczenia urządzenie w czasie wyciskania soku.

Nie funkcjonowały obecnie powszechnie wykorzystywana silikonowe wycieraczki. Używanie wyciskarki poziomowej było dużo bardziej uciążliwe, ponieważ po każdym użyciu trzeba było takie urządzenie rozłożyć dokładnie umyć oraz wysuszyć. Okazywać się mogło, że nawet pół godziny mogło to nam zająć i dlatego pijąc sok regularnie traciło się w związku z tym sporo czasu. Długa obsługa sprawiała, że wiele osób rezygnowało z wyciskania soku Jeśli przygotowujemy świeży sok to trzeba pamiętać, że należy go spożywać w ciągu około 15 minut od momentu wyciśnięcia, ponieważ tylko taki sok ma wszystkie ważne dla zdrowia składniki.

W przypadku urządzenia poziomego pojawia się konieczność popychania produktów, ponieważ ślimak nie będzie w stanie ich sam pociągnąć. Oczywiście poziomie wyciskarki również mają wiele różnych opcji i to ich duża zaleta. Najbardziej rozwinięte urządzenia mają opcje homogenizacji, pozwalają na robienie makaronów, musów czy papek. Jednocześnie jednak uciążliwe będzie to mycie, które będzie trzeba wykonywać praktycznie po każdym użyciu. Dla osób, które mają raczej małe kuchnie możliwe, że problemem będzie także to, że takie urządzenie poziome zajmuje raczej sporo miejsca i dlatego nie wszędzie uda się je skutecznie zmieścić, czasami może brakować miejsca na blatach.

 • Telefon:
  505-569-965

 • ul. Baronowa 4
  34-456 Kraków

 • E-mail:
  kontakt@sfgfx.pl

O nas
logo-footer

Strona stworzona z myślą o osobach chcących uzyskać przydatne informacje na temat zalet picia świeżych soków oraz produktów do ich pozyskiwania.

Banner
Sklep ekologiczny - www.sklep.puregreen.pl

Zapraszamy do odwiedzenia strony sklepu pure green. 

© Copyright sfgfx. All Rights Reserved.